Kõlarite ühilduvus Teie olemas oleva helisüsteemiga
Kõlarite valikul tuleks põhiliselt vaadata kahte omadust mis aitavad otsutada millised kõlarid just Teile parimad on.

Tundlikus (dB)
Tundlikus mõõdab kui palju heli kõlar toodab talle rakendatud võimsuse juures. Kui Teil on madala väljundvõimsusega juhtseade (15W RMS kanali kohta või vähem) nagu enamus tehase poolt paigaldatud juhtseadmed siis parima ühilduvuse saate kasutades kõrge tundlikusega kõlareid (90dB või enam). Kui teil on võimsa väljundvõimsusega juhtseade (16W RMS või enam) nagu enamus järeltururaadiod või võimendid siis kaaluge madalama tundlikusega kõlareid.

Võimsustaluvus (W)
Võimsustaluvus näitab kui suurt võimsust Teie kõlar talub. Kui teil on madala väljundvõimsusega süsteem siis kõlarid ei pea olema suure võimsustaluvusega. See eest aga suure väljundvõimsusega helisüsteemid vajavad kõlareid mille võimsustaluvus on sarnane võimendi väljundvõimsusega. Meeles tuleb pidada, et oluline on RMS võimsustaluvus mitte maksimaalne (Max.) võimsustaluvus.


kenw


Milliseid kõlareid te vajate?
Järelturu kõlareid saab jagada kahte kategooriasse: Täisribakõlarid ja Komponentkõlarid. Räägime lähemalt ja vaatame mõlema tüübi eeliseid ja miinuseid.

Täisribakõlarid
Täisribakõlaritel on nii madalsagedus kui kõrgsagedus elemendid koos. Lihtsamad variandid koosnevad woofrist madalsageduse ning woofri külge kinnitatud tweetrist kõrgsagedus. jaoks. Täisribakõlarid soovitame valida kui soovite auto originaalkõlarid välja vahetada minimaalse vaevaga. Täisribakõlareid on saadaval mitmes mõõdus mis sobivad originaalkõlarite asemele üks-ühele või kastades mudelipõhised paigaldusadaptereid (linked)

Komponentkõlarid
Komponentsüsteemid kasutavad efektiivsemat disaini andes teile selgema ja detailsema heli. Komponentsüsteemis on tweeter ja woofer eraldi. Muusika kõlab realistlikum ja elavamalt ning omab suuremat sügavust. Krossover eraldab sagedused vastavalt kõlari tüübile mis tagab täpsema heli.

Kompod


Kõlarite paigaldamine
Kui Teie auto originaalkõlarid on adapteri sees siis läheb ka vaja margipõhiseid kõlari rõngaid
Sobivad kõlari rõngad just Teie autole leiad siit -> https://www.audiocity.ee/autode-helitehnika/adapterid/kolari-adapterid.html

Kui Te sobivaid adaptereid ei leia siis võtke julgelt ühendust meie klienditoega helistades 5233853 või kirjutades madis@audiocity.ee

                                               

                                               Enimmüüdud kõlarid

       

       Rockford Fosgate R165-S                         Alpine SXE-1325                                Kenwood KFC-S1676

RFr165ssxeekenwood

     
       16.5cm komponentkõlarid               13cm 2-riba koaksiaalkõlarid             16.5cm 2-riba koaksiaalkõlarid
             40W RMS / 89dB                                    35W RMS / 92dB                                    80W RMS / 87dB