Kui olete valmis oma sõidukile bassikõlarit ja bassi lisama, on teil palju võimalusi. Kui olete juba valinud elemendi suuruse ja arvu oma süsteemis siis on aeg valida mis tüüpi element ja võimendi valida.

Elemendi valikul on valida ühe mähisega (SVC, 1 komplekt terminale) ja kahe mähisega (DVC, 2 komplekti terminale). Kahe mähisega elemendid annavad Teile rohkem ühendamisvõimalusi kui ühe mähisega. Tavaliselt, kuid mitte alati on kahe mähisega elemendid ehitatud suuremat RMS võimsust taluma.

Võimendi valimisel on kõige tähtsam valida piisava võimsusega võimendi Teie subwooferitele. Kui olete otsustanud palju võimsust vajate siis on aeg valida mis tüüpi võimendit kasutada. Enamus bassi süsteemide puhul on valida mono (1-kanaliga) ja 2-kanaliga võimendi vahel.

pilt1

Üks 4Ω mähisega element (SVC4)
Lihtsus, hind ja kompaktsus on ühe elemendiga süsteemi suured eelised. Ühte elementi on lihtne ühendada ja valikus on palju mõistliku hinnaga mudeleid ning see ei võta liiga palju ruumi (kuigi 15" subwoofer pole just väike!)

Õiget tüüpi võimendi kasutamiseks
See on ideaalne süsteem 2-kanaliga võimendi kasutamiseks. Sillates võimendi saate suure võimsuse võrdlemisi soodsa hinna eest. Vältige siin 1-kanaliga võimendi kasutamist sest 1-kanaliga võimendid töötavad paremini madalamatel takistustel kui 4Ω.

4ohmsvc                                                                         1x  4Ω ühe mähisega element ühendatud sillatud 2-Kanaliga võimendiga 

Üks 2x4Ω mähisega element (DVC4)
Ärge minge segadusse - 2 mähist annavad teile lihtsalt rohkem ühendusvõimalusi. Lisaks paindlikusele ühendamisel on eelisteks suurem võimsustaluvus ja kompaktsus.

Õiget tüüpi võimendi kasutamiseks
See on ideaalne koht kus kasutada 1-kanaliga monovõimendit. Miks? Monovõimendid on ehitatud andma väiksema takistuse (üldjuhul 2Ω) juures suuremat võimsust. Ühendades mähised paralleelselt saame 2Ω takistuse ja võimendilt parima väljundvõimsuse.

1dvc4                                                                              1x 4Ω kahe mähisega element - parim ühendatuna monovõimendiga

Kaks 4Ω ühe mähisega elementi
Kui otsite võimast bassi siis on mõistlik valida oma süsteemi 2 elementi. Lõppude lõpuks on kõigest heli õhu liikumine ja 2 elemendiga saate liigutada palju õhku. Muidugi võtavad 2 elementi rohkem ruumi, kuid mida te soovite - Pagasiruumi või bassi?

Õiget tüüpi võimendi kasutamiseks
See süsteem on ideaalne 1-kanaliga võimendile. Ühendades elemendid paraleelselt saate 2Ω takistuse. Monovõimendid on just selliseks süsteemiks ehitatud seega saate parima võimsuse oma võimendist.

21sgsdf                                                                        2x 4Ω ühe mähisega elementi - hea süsteem kus kasutada monovõimendit 


Kaks 4Ω kahe mähisega elementi
Ühendus paindlikus on siin põhiline. Teil on palju erinevaid viise kuidas helisüsteemi ühendada. Kahe elemendiga saavutate soovitud võimsa bassi.

Õiget tüüpit võimendi kasutamiseks
See on suurepärane süsteem 2-kanaliga võimendi kasutamiseks. Kui ühendate elemendid nagu näidatud allpool oleval pildil on takistuseks 4Ω. Sillatud 2-kanaliga võimendi pakub piisavalt võimsust mõistliku hinna juures.

213                                                             Ühenda 2x 4Ω kahe mähisega elementi nii ja lisa 2-kanaliga võimendi võimsaks bassiks!
                          

                                              võimendidelemdndikastidkaablid

Küsimuste puhul võtke alati julgelt ühendust meiega helistades 523 3853 või kirjutades madis@audiocity.ee